З 19 по 28 жовтня методист районної бібліотеки Бронштейн А. М. перебувала на Львівщині в складі делегації культури Луганської області в рамках проекту «Схід і захід разом». Разом з редактором відділу комплектування Троїцької ЦБС Тетяною Щербань була відряджена до міста Миколаїв. Поїздка видалася насиченою, багатою на події, зустрічі, плідне і взаємокорисне спілкування.
Бібліотекарі з Луганщини познайомилися з досвідом роботи Миколаївської районної бібліотеки, потім представили презентації роботи своїх централізованих бібліотечних систем, прийняли участь круглому столі «Інноваційні форми роботи та послуги сучасних бібліотек”, провели майстер-клас “Послуги електронного урядування в бібліотеках». Також побували в сільських бібліотеках-філіях с. Ричагів та с. Держів, познайомились з роботою народних будинків цих сіл.
Вони відвідали Тростянецьку громаду, якій вже два роки та мали можливість познайомитись з роботою двох бібліотек та народних будинків. Заклади культури користуються підтримкою громади, але є ще невирішені питання – це відсутність централізованого комплектування та методичної допомоги.
Делегати всюди зустрічали людей щирих і хлібосольних, закоханих у свій край і його історію, які вміють працювати самовіддано, та можуть розповідати за свою роботу. Ми були вражені такою формою роботи як “Книжкова толока”, яка в березні кожного року проводиться в м. Миколаїв спільними зусиллями районної влади та закладів культури. Саме тут збирається «літературна тусівка» з різних міст України. В 2017 році її відвідали більше сотні письменників, десятки видавництв і тисячі читачів з усіх куточків України. Щогодини в трьох локаціях відбувалися зустрічі мешканців і гостей міста з відомими та новими письменниками. Цей форум у містечку над Дністром уже перерос межі літературного та став місцем зустрічі із музикантами-бардами, художниками та іншими діячами культури.
Миколаївська бібліотека - це сучасна публічна бібліотека, яка розвиває бібліотечно-бібліографічний сервіс та є осередком освіти, дозвілля, місцем для підприємництва та соціальної адаптації. При бібліотеці створено сучасний громадський інформаційний центр. Насправді в роботі двох наших ЦБС багато спільного, але є і свої особливості.
Дуже популярні в практиці роботи Миколаївської бібліотеки стали майстер-класи, які безкоштовно проводять фахівці та місцеві народні умільці. Один майстер-клас займає три і більше годин. Усі бажаючі мають можливість освоїти техніку валяння, вишивки, бісероплетіння, тощо. Такі майстер-класи користуються великим попитом серед дітей і молоді. Часто читальний зал на 50 місць бібліотеки не в змозі вмістити всіх бажаючих.
Традиційно в м. Миколаїві проводяться цікаві сімейні свята. Центральна дитяча і районна бібліотеки є активні учасники цього грандіозного дійства: організують виставки, театралізовані вистави, малюють з дітьми, проводять різноманітні конкурси за участю усіх членів сімей.
В методичному відділі бібліотеки ми познайомились з програмами районних семінарів, методичними матеріалами, консультаціями, краєзнавчими знахідками та інше, які стануть корисними підказками для роботи бібліотек Попаснянщини в краєзнавчій роботі.
|