Вітаю ВасГість П`ятниця, 29.03.2024, 08:57

Меню
Ми в Facebook
Пошук
Свята
Праздники Украины
Опитування
Дайте оцінку сайту
Всього відповідей: 212


Рекомендації та напрямки планування 2019

Рекомендації та напрямки планування 

на 2019 рік.

 

В цілому пропонуємо залишити підхід до планування на 2019 рік по аналогії з 2018 роком. Але також рекомендуємо звернути увагу на наступні напрямки.

Річний план роботи – це своєрідна «візитка» бібліотеки, яка відображає її місію, основні функції та напрямки. Вміло складений річний план роботи – запорука вашої успішної діяльності протягом цілого року. Він дозволить оптимально організувати інформаційні, людські, матеріальні ресурси для досягнення мети і завдань, які стоять перед бібліотекою, для отримання необхідного результату. Тож, Попаснянська  районна центральна бібліотека запрошує вас до співпраці та рекомендує у 2019 році звернути увагу на пріоритетні напрямки діяльності.

Сьогодення вимагає від  бібліотеки бути справжнім інформаційно-просвітницьким центром громади. Виходячи із основних положень Конституції України, Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу», Указу Президента України «Про заходи щодо поліпшення національно-патріотичного виховання дітей та молоді», державних документів і програм, організовуючи свою роботу в 2019 році, бібліотеки  мають приділити  основну увагу на пріоритети діяльності, обґрунтовані у «Концепції якісних змін бібліотек задля забезпечення сталого розвитку України   (до 2025 року)»

Рекомендуємо вагомого значення надавати різноплановості форм своєї роботи:  наявності читацьких клубів за інтересами; організації дозвілля дітей (особливо під час канікул); формуванню іміджу бібліотеки, рекламі її послуг та можливостей;  залученню волонтерів; участі у різноманітних  соціологічних дослідженнях;  організації роботи бібліотечних пунктів, обслуговування книгою дитячих ігрових майданчиків, людей літнього віку («домашній абонемент»);   установленню зворотного зв’язку з читачами (використання стендів, кольорових стікерів, бібліотечних блогів та сайтів);  участі в проектах, акціях, програмах сільських, районних молодіжних та юнацьких об’єднань, товариств;

Бібліотека  - це платформа для культурного розвитку  громади. Сучасна  бібліотека повинна швидко адаптуватися до потреб читача, його запитів, уподобань. Кредо сучасної бібліотеки: «Бути корисними та затребуваними для своєї громади». 

Умовами успішного функціонування  бібліотеки повинні стати кількісні та якісні показники роботи, а це насамперед, результативність, ефективність, розумна реклама, позитивний імідж у громаді. 

Зовнішній вигляд приміщень, організація візуального простору:дизайн та інтер’єр (стенди, книжкові вітрини, друкована та мальовнича реклама масових заходів, оформлення каталогів та роздільників). Для бібліотек дуже важливе значення мають інформаційні зони, які з першого погляду привертають увагу до роботи бібліотеки. Яскравими прикладами таких зон можна вважати «Бібліотека- територія спілкування», «Бібліотека- територія інформації», «Жива душа мого села не подоланна», «Таланти рідного села», «Це цікаво для місцевої громади»,«Інформація для всіх і для кожного», «Скористайтеся нашими порадами».

Сільськими бібліотекарями вже впроваджені такі цікаві заходи як свято пирога, капустяна вечірка, літературно- овочевий маринад, гарбузовий уік- енд, моркв’яне диво; інтерактивні флешмоби, лібмоби,орен-ейри,фан- паті, мобфести, піар- акції, Biblio place( бібліо місце), книжкові оплески, літературні візитівки, бестселер- шоу, бібліопаради, вірткальні замальовки, відео експедиції, слайд- монологи до ювілейних дат письменників- ювілярів року та літературних творів, створення бук трейлерів та електронних презентацій. 

Сучасна бібліотека – багатофункціональна, з гнучкою моделлю, де третина бібліотечного простору повинна бути призначена для додаткової соціальної та культурної діяльності.

Тому перегляд фондів з метою його актуалізації, звільнення від непотрібного баласту має здійснюватися постійно. 

Ми маємо пам’ятати, що бібліотека визначається місцевою громадою. Таким чином, перш ніж думати про те, що пропонувати в наступному році, ми маємо більше уваги приділити питанню «для кого?».

Спільними ж для усіх бібліотек групами користувачів є:

1. Підприємці

2. Родини з маленькими дітьми

3. Підлітки, діти 

5. Люди старшої вікової категорії

6. Біженці, ВПО

7. Шукачі роботи

8. Люди з обмеженими можливостями

9. Самотні громадяни.  

Наведені приклади - лише деякі з сегментів, на які наші бібліотеки можуть орієнтуватися.

Пропозиції, які бібліотека має для тих чи інших груп користувачів, потрібно рекламувати, аби вони легко знаходили те, що їм потрібно, безпосередньо у бібліотеці.

Не забувайте, бібліотека є центром по відродженню, збереженню і вивченню історії, культури, літератури своєї малої батьківщини, для чого: 

- збирає та зберігає документи з питань місцевого життя;

 - веде Літопис свого населеного пункту, створює його електронну версію 

- бере участь у створенні родоводів окремих сімей місцевих жителів, відомих земляків;

 - якнайповніше відображає місцеву тематику в довідково-пошуковому апараті;

  - організовує роботу аматорських краєзнавчих об'єднань;

Бібліотека виконує функції центру соціокультурної реабілітації для незахищених шарів і особливих груп місцевого населення (пенсіонерів, учасників воєн, дітей з малозабезпечених сімей, переселенців, підлітків з девіантною поведінкою, інвалідів):

Бібліотека є центром правової інформації, в тому числі з питань захисту прав дитинства, і веде роботу з правової освіти та формування правової культури місцевого населення з використанням електронних баз законодавчого характеру

 

Актуальним і популярним напрямком діяльності бібліотеки є підвищення рівня медіаграмотності наших громадян, оволодіння базовими знаннями та навичками у сфері мас-медіа

Ну і про найскладніше дуже важливе для нас, - пошук додаткових джерел фінансування. Шукайте  на - Проекти національного партнерства від Українського культурного фонду. 

 

Норми робочого часу на 2019 рік:

При 40-годинному робочому тихні 1993 години

При 30-годинному робочому тижні 1500 годин

При 20-годинному робочому тижні - 1000 годин.

 

Перекладач
ПДГ








Наші Проекти










Категорії розділу
Події [497]
Конкурси [5]
ЗМІ про нас [1]
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Погода
Рейтинг новин
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright РЦБС г. Попасная © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz