Вітаю ВасГість Субота, 27.04.2024, 08:12

Меню
Ми в Facebook
Пошук
Свята
Праздники Украины
Опитування
Дайте оцінку сайту
Всього відповідей: 212


Бібліотека на допомогу формуванню та популяризації правових знань.

Бібліотека на допомогу формуванню та популяризації правових знань для різних категорій користувачів
Методичні рекомендації

Указом Президента України №361/2017 2018 рік оголошено Роком реалізаціїї правопросвітницького проекту “Я маю право” з метою формування у суспільстві правової культури та правової свідомості, сприяння підвищення рівня знань та проінформованості громадян щодо реалізації та захисту своїх прав, гарантованих Конституцією та законами України у різних сферах життя.
У зв`язку з зазначеним в бібліотеках системи повинні проводитись заходи, спрямовані на реалізацію просвітницького проекту. Необхідно  передбачивши, зокрема, проведення відповідної інформаційно-роз`яснювальної роботи  з залученням закладів освіти, інших установ та організацій.  

Із усієї сукупності знань, що їх людина набуваєу щоденному житті їй чи не найбільше будуть потрібні правові. Адже обізнаність у системі законоустрою та правопорядку, що існують удержаві, повноправними громадянами якої стануть невдовзі наші читачі, допоможе їм розумно скористатись своїми правами, правильно визначити свої обов’язки, застереже від хибних вчинків і злочинних діянь.
Ці методичні рекомендаціїї допоможуть вам вибрати заходи, які найбільш ефективно можуть бути організовані в ваших бібліотеках.
     Одним із основних завдань бібліотечної сітки району на виконання Програми правової освіти населення є популяризація юридичної літератури серед різних верств населення та надання допомоги користувачам в процесі реалізації конституційного права кожного громадянина України в доступі до джерел офіційної правової інформації шляхом використання правової бази даних «Законодавство України», глобальної мережі Інтернет та забезпечення прозорості рішень місцевої влади та самоврядування в рамках діяльності публічних центрів регіональної інформації, а також створенні інформаційного орієнтиру у світі права і закону.
Отже, бібліотеки всіма своїми формами і методами роботи мають сприяти розвитку правової освіти населення шляхом підготовки виставок правознавчої тематики.
Виставка літератури «Держава – гарант законності» ознайомить користувачів з рішеннями місцевої влади «Органи місцевого самоврядування – діють!». В рамках акції «Правову культуру – громадянам України!»     Викликають у користувачів інтерес виставки, які інформують користувачів про нові законодавчі акти, знайомлять з літературою на юридичну тематику, це «Україна – демократична правова держава», «Правова держава – Україна», «Закон і Право на шляху реформування» та ін.Традиційні книжкові виставки “Держава. Право. Закон”, “Закони України: Вивчайте! Знайте!», Поважайте!”, “Азбука громадянина ”, “Орієнтир в новому законодавстві ”, “Закони твого життя ”  мають поновлюватися у бібліотеках щомісяця, а ще вони можуть озвучуватися голосними звуковими книжковими виставками  з участю правознавців для привернення уваги читачів до книг, виставлених для ознайомлення.

    Бібліотекам радимо оформити куточок «Право для тебе» та “правові книжкові полиці ”, провести презентації видань з прав людини, оформити інформаційні стенди та вітрини, на яких розмістити інформацію щодо захисту основних прав та свобод людини і громадянина, торгівлі людьми, правові основи боротьби з етнічною та  расовою дискримінацією тощо.
В рамках акції «Мої права – моя фортеця» провести години державності, дні правової інформації, вікторини, диспути, оформити правові інформаційні куточки на теми: “Конституція – гарант незалежності ”, “Молодіжний рух і право ”, “Я і мої права ”, “Через правову освіту – до правової держави ” та багато інших. В кожній бібліотеці оформити книжкові виставки, тематичні перегляди i полички із циклу «Час. Закон. Молодь».
    Пропагуючи законодавчі документи, першочергову увагу приділити формуванню в користувачів любові до своєї держави, її народу, готовності брати активну участь у процесах державотворення.
    Кожна людина має громадянські й політичні права та свободи, але поряд з цим важливою проблемою сучасного світу є правова обізнаність громадян. Бібліотеки, як соціально-інформаційні заклади, в процесі своєї діяльності покликані інформувати користувачів бібліотек про їх громадянські, соціальні права, орієнтують в новинках законодавства та соціальних гарантій шляхом індивідуальної, групової та масової роботи.
Для старшокласників можна провести конкурс-вікторину «Правова подорож Україною».     Також у бібліотеках зарекомендували себе правоінформаційні п’ятниці «У контексті національного законодавства – громадяни», правові четверги, тощо, радимо також систематично проводити правові прес-калейдоскопи «Хрестоматія правознавця».
Систематично поновлювати матеріали вітрин «Правові рубрики читай – закони всі знай!», «В нових Законах – надія на краще», «У світлі українського законодавства - …» (підготувати випуски: …ветерани, мати і дитина, чорнобильці, переселенці, військові, студенти) та ін.
Щоб познайомити читачів з історією права провести пізнавальний урок у бібліотеці «Право: у ретроспективі» та заочну подорож «Тут народжується право».
    Для читачів також пропонуємо готувати години цікавого правознавства  - «День прав людини – гуманний день календаря», «Дерево права» і т.д., організувати роботу правових факультативів, проводити цикли зустрічей з правознавцями «Покличемо на допомогу правознавця».
До Дня молоді підготувати інформаційно-правове шоу «Молодь крокує у майбутнє: мораль, право, здоров’я» та провести круглий стіл для учнівської та студентської молоді «Вибирай сам: шкідливі звички чи здоров’я».
До Дня прав людини підготувати та розповсюдити серію друкованої продукції «Імунітет суспільної правосвідомості», «Правоінформація+», ««Інтернет в бібліотеці – права в Інтернеті», хроніки правової інформації «У конфлікті з законом», «Маємо Закон, маємо надію», організувати роботу столу правової довідки «Територія правознавця».
Для сільських споживачів підготувати стенд «Кожному користувачеві – споживчі знання».
В полі зору бібліотек регіону постійно повинні перебувати питання формуванняправової культури читачів, формування у них активної життєвої позиції, громадянської активності. На допомогу формуванню правової свідомості користувачів у бібліотеках використовувати широкий спектр форм і методів роботи, виходячи з можливостей кожної бібліотеки зокрема. Важливе місце має займати довідково-бібліографічна, інформаційна та масова робота, наочна пропаганда літератури.
Правовому вихованню учнівської молоді сприятимуть регулярні заходи, що проводяться бібліотекарями як у приміщенні бібліотеки, так і в стінах навчальних закладів, куди запрошують їх з виступами. “”Україна – держава правова ”, “Вмійте захищати свої права ”, “ Про права людини - Конвенція ООН” – далеко не повний перелік тем, що висвітлювалися при проведенні годин правових знань.
    Серед активних форм роботи слід відзначити тренінгові заняття, які радимо провести   на теми: «Право на працю. Безробіття», «Гендерна рівність. Сімейне право», «Толерантність», «Торгівля живим товаром», «Третій сектор. Волонтерство».
Ознайомитись з українським законодавством читачі матимуть змогу під час проведення Днів правових знань, Днів правового інформування таких як «Юрист+». Під час таких днів готується виставка літератури «Його величність - Закон». До плану проведення Днів включаються вечори-інтерв’ю з правознавцями «Орієнтир у правовому полі: все про законодавчі акти», на вечорах запитань і відповідей «Запитаймо у спеціаліста» розглядаються питання: вирішення земельних питань,права переселенців, питання приватизації, порядок надання субсидій, соціальний захист ветеранів, законодавство для матері та дитини, про зайнятість населення та інші.
    Під час години юридичних порад «Радить спеціаліст…» до бібліотеки запрошуються спеціалісти різних інстанцій соціального захисту і протягом відведеного часу надаються бажаючим читачам індивідуальні консультації «Радить податківець», «Радить спеціаліст пенсійного фонду», «Радить служба матері і дитини» та ін. На закінчення бібліотекар проводить прес-огляд юридичних рубрик періодичних видань.
    Серед заходів, які пропонуємо провести бібліотекам слід назвати уроки права «Закон понад усе» та «Права жінок в Україні: під кутом зору юриста». У бібліотеці можуть відбуватися діалоги для молоді «Ціна незнання закону: погляд на проблему». На цей захід запросити правоохоронця, який на конкретних фактах констатуватиме відповідальність перед законом за скоєні правопорушення. Пізнавально-правові години, години спілкування з представниками місцевої влади «На захист інтересів громади та громадян», «Права ветерана – в центрі уваги» провести спільно з сільською владою та громадою.
    З юнацькою категорією користувачів використовувати такі форми роботи, як вікторини на кращих знавців права «Громадянин, який знає свої права – захищений громадянин» та диспути «Права та обов’язки юного громадянина: знаємо, захищаємо, виконуємо», «Головні риси законослухняної людини».
Попитом серед читачів будуть користуватися тематичні, юридичні картотеки «Запитуйте – відповідаємо», «Домашній адвокат», «Юрист консультує, роз’яснює, радить», «Закони для всіх і кожного».
       Останнім часом у роботі з юною категорією користувачів широко використовуються інтерактивні форми: діалоги, правові брейн-ринги, юридичні мандрівки: «Залишити після себе слід на землі», «Законодавство, яке  захищає тебе», «Абетка твоїх прав», «Я маю право на життя», «Правовий кругозір».
В координації зі школами  бібліотекарі можуть виступати на виховних годинах та батьківських зборах у загальноосвітніх школах. Їх запрошують провести бесіди – застереження та години-інформації: “Із берегині   в рабиню ” (торгівля людьми), “Батьки: ваші  права і обов`язки”, “Нелегка це справа – захищати право ” (захист прав людини), “Не від хорошого життя ” (діти вулиці).
    Бібліотекарі повинні виходити за межі бібліотеки і йти з книгою до молоді, до людей, використовуючи будь-яку нагоду. Про надходження новинок з права готувати індивідуальні інформаційні повідомлення.
Важливим засобом в плані оперативного інформування юних користувачів з питань права є інформаційні підбірки літератури та листівки, такі як «Я – громадянин України», “Правам людини – європейський рівень поваги та захисту”,  «Домашнє насильство: як захис¬тити себе», «Жінка і суспільство», «Коли на сторожі стоїть Закон…» та ін.
    В роботі інформаційно-правових центрів сільської бібліотеки використовуються такі форми роботи як презентації кодексів (сімейного, земельного, цивільного), прем’єри правових рубрик «Сімейний кодекс: знайомство зблизька», «Перед Законом – рівні», «Жінки за рівні права» (презентація правових рубрик жіночих журналів).
З юнацькою категорією користувачів використовувати такі форми роботи, як вікторини на кращих знавців права «Громадянин, який знає свої права – захищений громадянин» та диспути «Права та обов’язки юного громадянина: знаємо, захищаємо, виконуємо», «Головні риси законослухняної людини».
Ознайомитись з українським законодавством читачі бібліотеки матимуть змогу під час проведення Днів правових знань, Днів правового інформування таких як «Юрист+». Під час таких днів підготувати виставку літератури «Його величність - Закон». До плану проведення Днів включити вечори-інтерв’ю з правознавцями «Орієнтир у правовому полі: все про законодавчі акти», на вечорах запитань і відповідей «Запитаймо у спеціаліста» розглянути питання: вирішення земельних питань, питання приватизації, порядок надання субсидій, соціальний захист ветеранів, законодавство для матері та дитини, про зайнятість населення та інші.
        З метою роз’яснення ідейного змісту та юридичної ваги державних символів України для читачів середнього шкільного  віку в бібліотеках можна проводити літературні ранки, вікторини “Державні символи України: історія та легенди”, “Що знаєш ти про прапор наш і герб?”, ”Символи моєї держави”, “Блакить і золото у прапорі злились” (або: “Наш прапор – небо голубе над золотим пшеничним полем”).
Цікавими будуть бібліотечні уроки права “Історія державних символів України”. “Шануймось, юні громадяни України!”.
Про українські закони та про тих, хто їх створює і хто стоїть на сторожі їх виконання, оберігає громадський порядок, бібліотекар може розповісти читачам-5-7-класникам під час літературних ранків, “круглих столів”, екскурсій до органів державної влади та правопорядку. Їх темами можуть стати: “Народження Закону”, “Закони моєї Батьківщини”, “Юнь осягає закони”, “Вартові спокою”, “Щит і меч Закону”, “У юристи я б пішов…”, “Мову закону вивчати і знати”, “Закон. Право. Обов’язок” та інші.
Для читачів-учнів 5-9 класів спектр творчих акцій правовиховного спрямування в ігровій формі надзвичайно багатий.
Це можуть бути, наприклад:
ü ситуативні ігри “Забавки та жарти за крок від біди”, “Вчинок та його відлуння”, під час яких діти засвоюють правила безпечної, правослухняної поведінки;
ü турнір знавців закону і права або турнір юних правознавців;

ü брейн-ринг “Юні правознавці” (“Іменем закону”, “Знавці права”, “Український закон і я”);
ü правовий лабіринт “Як я знаю свої права”, “Не заблукати на стежках закону”, “З допомогою Феміди й Аріадни”, “Не помились у виборі шляху”
ü літературна гра-подорож “Мандрівка до країн Закону, Права і Моралі”;
ü ток-шоу “Зупинитись на межі”, “Заборонений плід – солодкий?”, “Дозволене і заборонене”, “ЗЛОЧИН ð КАРА. А виправдання?..”;
ü різноманітні рольові ігри, наприклад, гра-імітація “Суд над пачкою сигарет”  або гра “Прокурори та адвокати”.
Для проведення останньої утворюються три команди – “адвокати”, “прокурори”, “суд присяжних”. За кількістю пар “прокурор-адвокат” добираються ситуації – уривки з добре відомих усім художніх творів, у яких описані правопорушення чи злочини, вчинені літературними героями. “Секретар суду”– читець – оголошує справу до розгляду (зачитує уривок). “Прокурор”, підготувавшись, виступає зі звинувачувальною промовою, а “адвокат”, відповідно, - на захист звинуваченого літературного персонажа. “Суд присяжних” виносить вирок, аргументуючи ухвалене рішення. Загальний виграш дістається тій команді, яка здобула більше “судових перемог”, а дії команди “присяжних” оцінює та спірні питання вирішує “Верховний суд” – журі у складі: учитель, бібліотекар, гість-правник.
   Експрес-інформації по окремих статтях, огляди нових надходжень з питань правознавства повинні бути постійними в арсеналі роботи бібліотекарів.
Годину права – “Держава. Право. Суспільство” для старшокласників, правові читання “Україна – конституційна держава ” та “У синім кольорі була ознака миру, а в жовтому народ плекав велику віру ” успішно провести спільно з шкільними бібліотеками.
Для широкого загалу читачів оформити книжкові виставки: “Наш основний закон ”, “І працівнику, і законодавцю ” (за допомогою матеріалів служби зайнятості).
Для широкого загалу користувачів бібліотек регіону систематично проводити також бліц-інформації i влаштовувати бліц-виставки “Знайомтесь: Новий закон ”, провести годину правової інформації “ Права людини: європейські стандарти ” за матеріалами Інтернету.
Для учнів шкіл провести  дискусію «Право i справедливість: що думаєте Ви?”, коло спілкування молоді “Ти гідно мусиш жити ”, годину відповідей i запитань «Я маю право жити на Землі, творити, дихати, учитись...».
        Цикл інформаційних заходів «Будуємо фортецю Закону» провести біля виставки-протесту «Не порушуйте наші права».
Користувачам також радимо готувати тематичні довідки на правову тематику: «Розпаювання земель», «Неповнолітні у кримінальному процесі», «Юному споживачу на замітку», «Неповнолітні у трудових правовідносинах», «Насильство над жінками», «Бездомні діти», «Конституційно-правові основи державної влади в Україні» та ін.
Перевіряється засвоєння знань з правової тематики під час проведення інтелектуально-ігрових заходів на правову тематику, це - конкурс-гра “Право в запитаннях та відповідях ”, правова абетка «Знати мову Закону».
        Забезпеченню відкритості правової інформації сприяють інформаційно-ресурсний центр районної бібліотеки та регіональні центри інформації у сільських бібліотеках. У бібліотеках створювати інформаційне досьє села, де можна знайти дані про правоохоронні органи, телефони керівників, адреси місцезнаходження, прізвища відповідальних осіб. Це сприяє більшій довірі населення до правоохоронних органів, відкритості, співпраці з владою та самоврядуванням.

    Всі проведені заходи  дозволять організувати цілеспрямовану роботу з правової освіти серед різних верств населення, профілактики правопорушень, формування здорового, морального способу життя.

 План-конспект заняття-тренінгу на тему  «Назустріч виборам».
Мета:
поглибити знання про права виборців.
переконати і закріпити думку про те, що кожен громадянин повинен знати основні принципи організації виборчого процесу .
навчити аналізувати і порівнювати переваги і недоліки різних систем виборів.
залучити у рольову гру-тренінг з метою закріплення досвіду роботи у малих групах.
спонукати згуртовано знаходити відповіді на поставлені питання і удосконалювати логічне мислення.
розширити світогляд, формувати загальнолюдські цінності.
перевірити готовність застосовувати отримані знання та уміння у повсякденному житті.
Обладнання : Конституція України , картки з завданнями, схеми,  годинники, брошури.
Словник (основні поняття та терміни): права людини, права громадянина, голосування, виборче право, вибори, виборча система.
                           Хід  заняття
I. Вступна частина.  Девіз «Сьогодні – учень, завтра – виборець.»
II. Повідомлення теми та мети тренінгу
III. Розповідь про виборчу систему в Україні і виборче право.
ІV. «Мозковий штурм».
Завдання : Написати асоціації що виникають при слові «виборча дільниця»
(завдання виконується на швидкість. По рядах з першої на останню парту передається листок на якому діти швидко вписують власні асоціації)
V.  Ситуаційна  гра. «Я йду на  вибори»
1. Поділення аудиторії на 4 групи
2. Згуртування утворених груп на робочих місцях.
3. Розв’язок отриманих завдань. (Картки.)
4. Обговорення результатів, оцінка відповідей.
5.  Визначення команди-переможця.
VІ. Тренінг – гра  «Портрет ідеального виборця і депутата».
1.Поділ аудиторії на дві групи.
2.Завдання №1 :
Якими  діловими і особистими якостями повинен володіти виборець?
 Якими діловими і особистими якостями повинен володіти депутат?
1.Обговорення результатів.2.Завдання №2:
Скласти словник на тему: « Вибори».
Скласти словник на тему: « Передвиборна компанія».
1.Обговорення результатів.
VIІ.  Заключне слово «Твої перші вибори» . Ведучий разом з учасниками тренінгу складає перелік основних  порад  для тих хто збирається вперше проголосувати на  виборчій дільниці.
VIІІ.   Заповнення анкет.
ІХ.   Підсумки заняття. Висновки.
 
План-конспект заняття-тренінгу на тему
«Сімейне право. Права дитини. Здоровий спосіб життя».
Мета:
поглибити знання про права дитини.
переконати і закріпити думку про те, що здоровий спосіб життя це запорука успіху, а також формувати навички правової поведінки
навчити аналізувати конфлікти і знаходити шляхи їх розв’язання на основі документів Конвенції ООН про права дитини та Конституції України.
формування правової культури серед учнівської молоді
спонукати згуртовано знаходити відповіді на поставлені питання і удосконалювати логічне мислення.
розширити світогляд, формувати  активну позицію підлітків у реалізації прав у житті.
Обладнання: посібник «Конвенція ООН про права дитини», «Конституція України» , брошури , картки з завданнями,  годинники.
Словник (основні поняття та терміни): права дитини, сім'я, особа, шлюб, обов’язки, здоров’я
Хід  заняття
I.                    Вступна частина.
Знайомство. Повідомлення теми та мети  тренінгу. Ознайомлення учасників з методами проведення заняття.
II. Евристична бесіда
Проблемні питання :  Що об’єднує людей у сім'ї ? Що таке сім'я і шлюб? Чи прагнете ви у майбутньому створити сім'ю?
IІІ. Вправа «Мікрофон»
Обираються два найактивніші учасника серед дівчат і хлопців. На дошці вони записують відповідь на запитання.
Завдання 1  «Ви одружуєтесь. Які  обов’язки повинна виконувати дружина в сім'ї ? »
Завдання 2 «Ви виходите заміж. Які ваші обов’язки повинен виконувати чоловік ?» (Поки учні пишуть відповіді з аудиторією проводить гра )
Бліц - конкурс (учасники розділяються на дві команди)
1.             Назвіть обов’язки батьків по відношенню до власних дітей
2.             Назвіть обов’язки дітей по відношенню до батьків.
3.             Хто був автором першої Конституції України? (П. Орлик 1711)
4.             В Російській імперії існувала страта через повішення. Засуджений до такої кари міг залишиться живим лише у двох випадках: якщо надходило імператорське помилування або якщо…? (Рвалася мотузка)
5.             Назвіть п’ять символів державності України (Конституція, герб, прапор, гімн, президент).
6.             Петро І видав указ «А воров в нашем государстве , вершать велим, как только объявится, что украл он …» Скільки грошей мав вкрасти злочинець, щоб бути покараним через повішання? (Стільки, щоб вистачило на мотузку і оплату роботи ката)
7.              Який біблійний цар приймав завжди мудрі і справедливі рішення? (Соломон)
8.             В якому випадку на запорозькій Січі могли закопати в одній ямі живого і мертвого? (Коли один козак вбив іншого і суд визнав його винним)
 ІV. Тренінг – гра «Чарівний трикутник».
Робота з роздатковим  матеріалом. Аудиторія ділиться на 4 групи.
V. Вправа  «Ситуації.»  (Робота у групах.  Учасники отримують завдання на картках.)
VI. Калейдоскоп   (Разом з дітьми на питання вікторини відповідають і ведучі тренінгу)
1.Хто вміє плавати?
2.Хто вміє кататися на велосипеді?
3.Хто вміє грати в волейбол?
4.Хто любить займатися фізкультурою?
5.Хто виконує  вранці зарядку?
6.Хто відвідує  спортивні секції?
7.Хто курить?
8.Хто хоч раз спробував курити?
VІІІ. Естафета «Звички»
 Аудиторія ділиться на 2 групи. На двох аркушах паперу учасники на швидкість записують погані і хороші звички.
ІХ. Рольова гра «Мої аргументи» Працюємо в 4 групах.
1. Спробуйте аргументувати всі «ЗА» стосовно реєстрації шлюбу
2. Аргументуйте всі «ПРОТИ» реєстрації шлюбу.   
3. Третя група висловлює свої аргументи за  паління
4. Четверта група висуває аргументи  проти паління .
Х. Заключна бесіда «Здорові діти – здорова нація.»
ХІІ. Підсумки заняття-тренінгу. Висновки.

План-конспект заняття-тренінгу на тему «Попередження торгівлі людьми».
Мета:
Поглибити знання про законодавчу базу України щодо запобігання торгівлі людьми.
Показати всі негативні наслідки торгівлі людьми
Навчити аналізувати життєві ситуації і знаходити шляхи їх розв’язання.
Формувати у молоді  чіткі уявлення про причини і наслідки потрапляння людей у рабство
Спонукати згуртовано знаходити відповіді на поставлені питання і удосконалювати логічне мислення.
Розширити світогляд, формувати  активну життєву позицію .
Обладнання: « Конституція України» , брошури , картки з завданнями,  годинники.
Словник (основні поняття та терміни):
торговець людьми, жертва, примусова праця,рабство
                                                        Хід  заняття
II.                  Вступна частина.
Знайомство. Повідомлення теми та мети  тренінгу. Ознайомлення учасників з методами проведення заняття.
III.                Бесіда «Торгівля людьми у ХХІ столітті»
За оцінками ООН в світі близько 4 млн. осіб щороку переправляють через кордони держав для використання в підневільній праці.
1904,1910,1921,1933,1949 – конвенції ООН про протидію торгівлі людьми
1998 рік – Зміни до Кримінального Кодексу ст.. 124. Торгівля людьми
2001 рік – Новий Кримінальний кодекс Ст 149 Торгівля людьми
2005 рік – Страсбург – Україна приєдналась до Конвенції Ради Європи.
IІІ. Вправа «Щоб не потрапити в тенета»
Обираються два найактивніші учасника серед учасників. Вони записують на аркушах паперу  відповідь на запитання. Завдання  «Як виглядають торгівці людьми?»
(Поки обрані учасники пишуть відповіді з аудиторією обговорюються питання)
Аудиторія розділяються на три  команди і намагаються якнайшвидше дати відповідь на питання:
1 «Дати визначення торгівлі людьми»
2 «Скласти ланцюг процесу торгівлі людьми »
Після обговорення питань, заслуховуюся відповіді учнів що працювали окремо.
ІV. Рольова гра «Переконай мене».
Кожна команда намагається визначити всі причини які змушують людей погодитися на пропозицію торгівця людьми і використовуючи їх  пропонує ведучому погодитись на роботу за кордоном. Ведучий виступає в ролі жертви а учасники в ролі торговців.
Питання « Як переконати жертву прийняти рішення щодо виїзду за кордон?»
V. Вправа  «Ситуації.»  (Робота у групах.  Учасники отримують завдання на картках.)
VІ. Евристична бесіда «Якщо я збираюсь працювати за кордоном.»
Ведучий разом з учасниками тренінгу складає список порад для тих хто збирається працювати або навчатись  за кордоном
VII. Заключна бесіда «Допомога тим хто став жертвою торгівлі людьми.»
VIІІ. Підсумки заняття-тренінгу. Висновки.

 

Перекладач
ПДГ








Наші Проекти










Категорії розділу
Події [497]
Конкурси [5]
ЗМІ про нас [1]
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Погода
Рейтинг новин
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright РЦБС г. Попасная © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz