Організація і ведення бібліотечних сторінок в Фейсбуці.
Оргацізація і ведення бібліотечних сторінок в Facebook
Десятки мільйонів осіб щодня користуються соціальними мережами, це означає, що серед всіх користувачів соцмереж є й ваша цільова аудиторій “Якщо вас немає в Інтернеті, вважайте, що ви не існуєте” (Білл Гейтс.)
Найбільше інтелектуально розвинена соціальна мережа для роботи й піару Facebook дозволяє максимально ефективно розробити стратегію просування Вашої бібліотеки.
До реєстрації в соціальних мережах необхідно ставитися як до проекту, з цілями і завданнями, термінами і етапами, керівниками і відповідальними:
- розробити концепцію;
- вибрати майданчик для роботи (блог, сторінка чи група в соціальній мережі, відео канал на YouTube та ін.);
- придумати стиль;
- підібрати базову інформацію для наповнення ресурсу (не забувати, що контент в соціальних медіа – це привід для спілкування).
Що дають соціальні мережі бібліотеці:
- можливість налагодити комунікаційні зв’язки з користувачами;
- збільшити кількість користувачів;
- популяризувати он-лайн сервіси;
- розширити спектр послуг;
- дізнатись думку користувачів про наявність ресурсів бібліотек, їх запити;
- зменшити негативне ставлення до бібліотеки;
- повідомити новину;
- розказати про бібліотеку і її події.
Враховуючи те, що соціальні мережі – ефективний і недорогий інструмент для спілкування з читачем, розширення аудиторії, створення позитивного іміджу, просування бібліотеки та її послуг, чи варто втрачати цей шанс?
Реєструємо бібліотеку в Facebook:
- для того, щоб створити сторінку бібліотеки спочатку потрібно зареєструватися у Facebook щоб створити профіль, заходимо на сайт https://www.facebook.com
і заповнюємо всі поля в графі “Зареєструватися”:
Приділіть увагу дизайну сторінки. Дизайн сторінки (зображення профілю (аватар), обкладинка та іконки) - це перше, що бачить користувач, коли відвідує сторінку вашої бібліотеки. Аватар, назва, обкладинка, дизайн має значення: завдяки цій опції Facebook буде включати вашу сторінку в рекомендації, коли користувачі мережі лайкнуть сторінки, схожі на вашу. Включить опцію “Пропозиції схожих сторінок”. Розмістіть кнопку для отримання повідомлень, щоб ваші відвідувачі могли користуватися із вами налаштуйте прийом листів.
Не пишіть довгих повідомлень. Дослідження Track Socsal показало, що пости довжиною до 70 символів отримують більше лайків та коментарів, ніж довші, тобто чим коротше, тим краще.
Можливості розповіді про бібіліотеку: онлайн-консультації, віртуальна довідка допомога читачам (плакати, відео, присвячені пошуку в каталогах, пошуку в правильному цитуванню статей і т.п) організаційна підтримка заходів (афіші, буклети, флаєри, листівки, фото...) анонси надходжень, поради, рекомендації книг, розміщення різноформатних колекцій (буктрейлер, інтерактивні плакати, слайди), тематичних матріалів для різних категорій читачів (молодих мам, любителів рукоділля, садівників, фотолюбителів і т.д)
Використання хештегів у Facebook.
Що таке Хештег? Хештеги - спеціальні мітки, за допомогою яких можна об`єднати в групи кілька повідомлень або матеріалів, що належать до однієї тематики. Кожен хештег являє собою символ # (“решітка”), за яким слідує слова або фраза з 2-3 слів, зазвичай без пробілів. Для відокремлення слів в хештегах, як правило, використовуються символи нижнього підкреслення “_”, але допускається також виділяти окремі слова в хештезі з допомогою великих літер, у хештегах можна використовувати як латинські, так і кириличні букви, а також цифрт. Зробити хештег власноручно вкрай просто. Досить лише у бажаному місці своєї публікації у соціальній мережі Facebook або інших сервісах, які підтримують роботу з хештегом, поставити знак і написати бажане слово. Або фразу-ключ. Надалі при пошуку інформації за таким же хештегом користувачі зможуть знайти і нову публікацію.
На Facebook також реалізована така можливість, що кожен користувач у своєму пості може залінкувати іншого користувача цієї соцмережі. Для цього спочатку треба поставити знак @. Відомий, як “собачка”, “равлик”, “жабка”, а далі написати ім`я користувача. В результаті це матиме такий вигляд: @Радовська Вікторія.
Отож, пост готовий до публікації:
- вибираємо час публікації
- вибираємо дату публікації
- публікуємо
Репутаційні ризики:
- не варто додавати людей у групи без їхньої згоди
- не варто публікувати на корпоративній сторінці неякісні фото чи відерматеріали
- не варто розміщувати погано ілюстровані та складні для читання пости
- не варто перетворювати FB- сторінку бібліотеки винятково на сторінку “корпоративного марнославства”.
Список використаних джерел:
.1. Девтеров, І. В. Інтернет-середовище ― соціальна реальність ХХІ ст. [Електронний ресурс] / І. В. Девтеров. ― Режим доступу : // http://nbuv.gov.ua/portal/Soc_Gum/Niz/2011_12/devterov.htm, вільний.
.2. Сторінка бібліотеки у Facebook [Електронний ресурс] /Л. Поперечна. ― Режим доступу : // http://lib.rus.ec/b/296326/read#t137, вільний.
. 3. Мар'їна, О. Бібліотеки та соціальні медіа: технологія взаємодії [Текст] / О. Мар'їна // Вісник Книжкової палати. ― 2012. ― № 8. ― С. 23 ― 25.
4. Онищенко, О. Бібліотека і «цифрове» покоління: нова ситуація – нові форми роботи [Текст] / О. Онищенко // Бібліотечний вісник. — 2016. —
.№ 5. — С. 3—6. — Електрон. версія публікації: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bv_2016_