Вітаю ВасГість Середа, 29.05.2024, 14:53

Меню
Ми в Facebook
Пошук
Свята
Праздники Украины
Опитування
Дайте оцінку сайту
Всього відповідей: 212


Структура бібліотеки

 Центральна міська бібліотека утворилася в 1923 році. З 1980 року є центральною районною бібліотекою Попаснянської ЦБС.
     Сьогодні - це головне книгосховище району з універсальним фондом, центр культурного і духовного спілкування, методичний та координаційний центр для бібліотек регіону.

     Очолює бібліотеку директор Попкова Ольга Сергіївна. Тел./Факс (06474) 2-04-08, 2-11-55

E-mail директора: olgasergeevnapop@gmail.com
 
Директор ЦБС Попкова О.С.
 
Відділ обслуговування читачів.
 
 

 

  

   Головне призначення відділу - зберігати і передавати у користування читачам незліченні скарби бібліотеки.
      Відділ обслуговування складається з абонементу та читального залу.

     Абонемент улюблений і затребуваний читачами тому, що книги для користування можна отримати на будинок на 15 днів (продовження терміну користування дозволяється здійснити по телефону), а самі нові книги і затребувані - на 10 днів.

    Фонд абонемента становить 22,3 тис. примірників. Це література з усіх галузей знань, а також - художня (детективи, фантастика, історичні, любовні, пригодницькі романи).

    Всього на абонементі читають 1677 осіб.
    Кафедра юнацтва обслуговує 450 читачів у віці від 14 до 21 року. Її читачами є учні загальноосвітніх шкіл, залізничного ліцею, студентська і робітнича молодь міста.

    Читальний зал - один з провідних відділів центральної бібліотеки, здатний задовольнити практично всі запити читачів. Його фонд - 6,5 тисяч примірників видань. Це галузева література, а також багатющий довідково-інформаційний фонд - енциклопедії, словники, довідники. Наша гордість - нова навчальна література з усіх галузей знань - близько 1000 примірників.

    В читальному залі представлено більше 120 найменувань періодичних видань. Найбільш цікава література експонується на книжкових виставках, присвячених пам'ятним датам, актуальним тематичним подіям.
    Просторий читальний зал розрахований на 40 посадочних місць. Щороку його послугами користуються 1500 читачів.

 
 
   Працівники відділу обслуговування знаходяться в постійному пошуку оптимальних сучасних форм обслуговування читачів і популяризації літератури. Поряд з традиційними формами (вечори, огляди, вікторини, перегляди літератури, літературні і поетичні години), впроваджуються нові, інтерактивні форми (брейн-ринги, ток-шоу, правові аукціони, ділові ігри, тренінги)

     Старшокласників міста регулярно запрошує на свої зустрічі правовий клуб «Молодь. Право. Закон».
У людей старшого віку користується популярністю клуб «Золота пора», який плідно працює спільно з районною радою ветеранів. Неофіційна обстановка заходів сприяє створенню атмосфери тепла і довіри між їх учасниками.

  
Відділ комплектування і обробки літератури.
 
отдел комплектования и обработки литературы
 

   Відділ займається формуванням книжкового фонду ЦБС, тобто відбирає, замовляє, набуває документи, що відповідають функціям бібліотеки, інформаційним потребам і читацькому попиту, займається передплатою періодики.

     За 33 роки існування Попаснянської ЦБС відділом було отримано і опрацьовано 396 тис. примірників книг.


Відділ організації та використання єдиного книжкового фонду.


     Головне призначення відділу - зберігати і передавати у користування читачам свій фонд, який налічує 13 тис. одиниць. Фондом відділу користуються читачі всіх бібліотек - філій Попаснянського району. Відділ пропонує систему міжбібліотечного абонементу для отримання документів з фондів універсальних наукових бібліотек України та країн ближнього зарубіжжя.


Методико-інформаційний відділ.

 

Методико - информационный отдел


   На сучасному етапі завдання методичної служби - впровадження інновацій у бібліотечній роботі, вивчення, узагальнення та поширення досвіду роботи, розвиток бібліотечного сервісу, комп'ютерних технологій. Демократичні зміни в суспільстві внесли корективи в характер методичної діяльності, яка ведеться тепер на принципах рекомендаційної та консультативної допомоги.

    Такий підхід дає можливість бібліотекам ЦБС проявляти творчу ініціативу, самостійність у прийнятті рішень.

    В основі підвищення кваліфікації бібліотечних працівників - втілення ідеї безперервної освіти.      Використовуються як традиційні, так і нетрадиційні форми навчання: семінари, творчі лабораторії, майстер - класи, тренінги, конкурси професійної майстерності, презентації бібліотек-філій.
Для закладів культури та освіти району пропонується Картотека сценаріїв і широкий асортимент методичної літератури та розробок.


Інформаційний центр

 
 
   До бібліотеки прийшло нове покоління користувачів, комп'ютернограмотних і знайомих з інтернетом. Інформаційний центр виконує роль консультанта, стає посередником між користувачами і різноманітними БД. Одночасно забезпечує свободу пошуку інформації та доступ до неї

    Завдяки центру зросла та розширилася інформаційна функція бібліотеки. З 2003 року в бібліотеці працює Інтернет.

    В інформаційному центрі завжди багатолюдно. Це улюблене місце школярів і студентів.

 

Перекладач
ПДГ
Наші Проекти


Категорії розділу
Події [497]
Конкурси [5]
ЗМІ про нас [1]
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Погода
Рейтинг новин
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright РЦБС г. Попасная © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz