Вітаю ВасГість Вівторок, 23.07.2024, 08:45

Меню
Ми в Facebook
Пошук
Свята
Праздники Украины
Опитування
Дайте оцінку сайту
Всього відповідей: 212


Нові надходження літератури

Шепетіс, Р. Поміж сірих сутінків: роман /Рута Шепетіс; пер з англ. Г. Яновської. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. - 224.
П’ятнадцятирічна Ліна Вілкайте живе в щасливій освіченій сім’ї, у спокійному європейському містечку. Талановита дівчинка збирається стати художницею і передчуває радісні зміни в житті. Але доля вирішує інакше — і ось її рідну Литву, її затишний Каунас анексовано Радянським Союзом, а Ліна та її сім’я, як і багато литовців, опиняється в брудному ешелоні для депортованих, який рухається в східному напрямку. Героїня, яку зачаровують тривожні картини Едварда Мунка, опиняється в моторошному світі, призначенням якого є зруйнувати людське обличчя того, хто мав нещастя туди потрапити. Що чекає на дівчинку, її рідних і друзів між сірих тонів Сибіру і Заполяр? Авторка писала роман, беручи за основу дійсні спогади литовців, які пережили радянську депортацію.
    У 2012 році роман «Поміж сірих сутінків» став фіналістом престижної премії Carnegie Medal. Авторитетні видання The Wall Street Journal та Publishers Weekly у 2011 році визнали твір «кращим для молоді». Книга стала фіналістом багатьох європейських премій, а також одним з головних претендентів на Sakura Medal в Японії. У США роман включено до шкільної програми у 21 штаті.
Книга надзвичайно цікава і сумна одночасно.Книга просто неймовірна. Правдиво, щиро та зворушливо!

Рогашко, А. ЇЇ сукня: роман /Алла Рогашко. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2017.- 192 с.
Нілу цілком захопила робота над романом. Це не був роман про кохання, швидше, про жінку, що опинилась на межі світів — між сном та реальністю. Та її вигадана для Ліни реальність почала оживати поряд: якогось ранку на тумбочці біля ліжка опинилась мармурова статуетка красуні Гекати — богині пристрасті та володарки нічних примар з вигаданої історії. Чи не вигаданої? Бо у снах до Ніли приходить дивна жінка в атласній темно-синій сукні — чиясь заблукала душа, яка чи то шукає допомоги, чи то сама прийшла врятувати Нілу. Бо з фінальною крапкою у її романі може скінчитися щось важливе… Щоб подолати прокляття Гекати, Ніла мусить знайти старовинну сукню своєї прародички і стати перед трьома зачиненими дверима. Та коли ноги самі розпочнуть древній танок, а вишиті золотом на синьому чарівні птахи злетять у повітря, все нарешті стане так, як має бути…
Роман “ЇЇ сукня” є цікавим взірцем містично-пригодницького твору з елементами психоаналізу.
Гарний (з дидактичної точки зору) лист батька Тани. Гадаю, саме там міститься ідея роману А. Рогашко «Її сукня»: «людина повинна знати минуле своїх предків, особливо таємниці, котрі щезають у небуття разом з душами, що відходять у небеса. Нерозкриті таємниці предків породжують дивні пустоти в душах нащадків»

Дашвар, Люко  На запах м`яса: роман /Люко Дашвар. - 3-те вид. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. - 368 с.:іл.
Люко Дашвар полонила серця читачів України своїми гостропсихологічними романами.
На хуторі з`являється  тендітна міська дівчина Майя. Навіщо вона тут? Що змусило молоду дівчину з великого міста втекти до глухого села й оселитися в занедбаній хатинці, а хазяйновитого  та заможного майстра на всі штуки перетворило на алкоголіка, який працює на пляшку? Вони стануть одне для одного справжнім  еліксиром, що подарує  зцілення, та забуття.
Пронизлива книжка. Трохи неочікувано, як для Дашвар. Вона, звісно і раніше була майстром оспівування діалектики душі й внутрішнього світу, але ж це - справжнісінький психологічний детектив-трилер. Ця книга не просто подобається, вона  захоплює  в полон, причаровує. Раджу всім.  Одна з кращих книжок Дашвар!   Тут і гумор і правда життя....

Роздобудько, І. Одного разу...: роман/ Ірен Роздобудько; передм. Л.Ворониної. - 2-е вид.,  - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 1917. - 224 с: іл.
Ця книжка для тих, хто ні в чому не боїться бути відвертим, для кого будь-яка невдача стає відліком нового життя, для тих, хто вірить у диво і в те, що “низьких стартів” не буває.
Вона для молодих - аби вони зрозуміли, що життя прекрасне і... коротке. І йшли по ньому без страху. І для старших, аби вони пригадали  своє - таке довге! - життя. І зрозуміли, що воно -  прекрасне.
 Нема сенсу переказувати зміст книжки. Її треба читати. До речі, читається легко, не відірватися. Здається, авторка знаходить підхід до кожного читача, розповідаючи про своє життя. При цьому Ірен Роздобудько не нав’язує своєї думки. Просто розповідає про власний досвід, сподіваючись, що він багатьом стане у пригоді.
"Одного разу…" – це не сповідь. Ірен Роздобудько не переступає межу. Хоча пише відверто й щиро про своє минуле з почуттям гумору, але все ж залишає для себе чимало таємниць, не передбачених для пересічного читача.

Ірен Роздобудько назвала "Одного разу…" "неправильною книгою". У неї є своє тлумачення цього, і ви все зрозумієте, прочитавши книжку. Але, як на мене, це дуже правильна книжка, яка спонукає до роздумів. Якщо письменникові вдалося змусити читача мислити, стати співтворцем, то, значить, він недаремно витратив час на написання твору. Ірен Роздобудько, безумовно, це вдалося.

Талан,С. Розколоте небо: роман /Світлана Талан; передм. О. Хвостової. -  2- вид. - Харків:Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. -352с.
Родина Чорножукових завжди вміла добре працювати. Але плоди цієї праці зібрала колективізація - усе нажите треба було віддати. Що далі, то дужче. За короткий час щедрі і добрі люди  перетворювалися на примар... Чому голодна смерть спустошила укрїнські села, де були родючі землі та плодючі сади. Варя Черножукова, мабудь, уже й не намагалася це осягнути. Потрібно було рятувати дітей
Це одна з тих книг, яку читати страшно. Вона ріже почуття ножем, кидає у чорну прірву, обрушується холодним ливнем. Ні, вона не вбиває, і не робить нас кращими. Але приземляє так, що відчуття стають гострими, виразливими. Ти починаєш краще відчувати буденні речі. Яке щастя мати хліб на столі і до хліба не тільки склянку молока, і не переживати, чим нагодувати родину, і не боятися стуку у двері.
Прочитайте цей роман. Знайдіть хвилинку. Втисніть його у свій розклад. Це наша дань тим, хто став жертвами голодомору. Це наша запалена свічка в пам`ять про них. Поки вона горить - ми пам`ятаємо...

Театр і кіно: для дітей середнього шкільного віку/ авт.- упорядник О.Є. Балазанова; худож.-оформлювач В.М. Карасик. - Харків:Фоліо, 2015. - 316 с.: іл. - (Дитяча енциклопедія)

         З давніх-давен людина прагнула не тільки хліба, а й видовищ. Так у Середземномор`ї з`явився давньогрецький  античний театр, якому ще раніше передували храмові дійства...

         Саме про народження театру, про його національні і жанрові  різновиди дізнаємось, прочитавши цю книжку. До того ж читач знайде в нашій енциклопедії докладну оповідь про цирк, кіно, мультиплікацію та професії, що з ними пов`язані. І, звичайно, ми розповімо про найвідоміші кінофестивалі та кінонагороди.

Українські народні  казки: Казки  Наддніпрянщини / запис.,  упоряд. і літ. опрац. М. Зінчук. - Чернівці : Букрек, 2015. - 364с.:іл.

         “Казки Наддніпрявщини”- чергова книга унікальної 40-томної серії українських народних казок, збиранню, впорядкуванню та літературному опрацюванню яких Микола Зінчук присвятив понад 35 років. Упродовж цього часу вдалося записати більше 8000 казок. У це видання увійшли фольклорні твори, занотовані 2009 року переважно від жителів Київської області.

         Мову казок наближено до літератрноїх, але найхарактерніші діалектизми, іншомовні запозичення та синтаксичні конструкції збережено.

Українські народні казки: казки Поділля [Текст]/ запис., упоряд і літ опрац. М.Зінчук. - Чернівці: Букрек, 2013. - 368с.:іл.

         Пропонований том є черговою книгою унікальної 40-томної серії українських народних казок, збиранню, впорядкуванню та літературному опрацюванню яких М. Зінчук присвятив понад 35 років. Упродовж цього часу вдалося записати понад 8 000 казок. У пропоновану книгу ввійшли казки самобутнього етнографічного району України — Поділля, записані у 2008 — 2010 роках.

         Мову казок наблежено до літературної, але найхарактерніші діалектизми, іншомовні запозичення та синтаксичні конструкції збережено. Лексичні діалектизми подано у словнику наприкінці книги.

 

Котигорошко: українська народна казка /перек. Ю.Дворецька; худ. Ю Сплавник. - К.: Наш час, 2015. - 26с. - (Равлик)

         Хоробрий і кмітливий Котигорошко — улюблений багатьма читачами герой однойменної української  народної казки, хлопчик надзвичайної сили, який народився з горошини.

         В українському фольклорі — він яскравий образ переможця над злом, негараздами, та підступами недругів. Котигорошко — втілення богатирської сили, стійкості в боротьбі проти ворогів, вірності та кмітливості. Він перемагає змія та рятує від смерті  своїх братів та сестру, визволяє прекрасну королівну з полону чорного чаклуна.

         Котигорошко — одна з найулюбленіших народних казок, на якій виросло не одне покоління  українців. Книгу проілюструвала чудова українська художниця Юля Славник, чиї малюнки вже давно полюбилися нашим маленьким читачам.

Палійчук, О. Іван- космонавт : вірші для  дітей дошкільного та молодшого шкільного віку /Олекса Палійчук. - К. : Боривітер, 2015. - 65 с.: іл.

         Вірші  Олекси Палійчука вчать любити Батьківщину, рідну мову, виховуючи гідні людські риси. Його книжка — це багате розмаїття тем і поетичних образів, з яких українська дитина знатиме, чому треба берегти природу, стежити за порядком у хаті і в класі, бути добрим товаришем. Тут і пори року, загадки, скоромовки, тощо.

         Сам досвічений педагог, автор уміє у доступній формі донести до дітей свою думку, всебічно і оригінально  показати всі її корисні грані. У цьому якраз і полягає вагоме пізнавально-виховне значення книжки.

         Книжка Олекси Палійчука слугуватиме цінним допоміжним матеріалом для вихователя і вчителя, оскільки за тематикою орієнтована на навчально-виховні програми дитсадків та шкіл.

Кучеренко, В. И. Громобой: сказки / В. И. Кучеренко. - К.: ЭКО-ПРОДАКШН, 2013. - 80с.

         Авторские сказки сборника «Громобой» знакомят детей с историческими событиями эпохи монгольского нашествия, формируют богатый внутренний мир мастерским изображением героев, их поступков.Это путь к познанию вещей и явлений,  ключик к пониманию морально-этического понятия добра и зла, силы и слабости, сострадания и любви, равнодушия и ненависти. Герои современных сказок этого сборника помогают открывать мир, знакомят с опытом поколений, в свою очередь развивая  разум и чувства.

Есаулов, О.Ю. Game over! [Текст] / О.Ю Есаулов. - Харків: Бібколектор, 2013. - 140с.

         Чому Петрик перетворюється на Рикпета? Хто такі Великий Процесор та Гірея? Як вирватися із Заекрання? Адже потрапити туди легко, а от повернутися додому, як виявляється, дуже і дуже непросто! І що робити, коли друзі із Заекрання просять про допомогу? Багато питань ставить перед друзями ця дивовижна дружба, і бажають вони цього чи ні, а відповідати на них потрібно негайно. От й спробуй їм допомогти в цьому...

Скленіцька, Салес Франц.    Малі драконенята так люблять пустувати [Текст] /Франц Салес Скленіцька; пер. з нім . І Андрущенка. - К.: Наш час, 2013. - 26с. - (Равлик)

         Драко-мама і драко-тато мріють щоб їх драко-діточки були слухняні та хороші. Та як би не старалися четверо драко-діток бути такими, як хочуть батьки, завжди виходить трохи не те. Та що там казати — зовсім не те...

А що виходить? Читайте саме в цій книзі.

 

Третяк, А. Допитливій малечі про цікаві речі. Подорож по Україні : для дітей  молодшого шкільного віку  [Текст] / Анна Третяк. - К. : АВІАЗ, 2013. - 168с:іл.

         Ця книга створена для тих, хто хоче ближче познайомитися з Україною, торкнутися багатств нашого краю та відвідати його цікаві місцини. Можливо, саме це видання надихне вас на реальні подорожі. Адже наша держава дивовижна. У кожній області є місця, які вражають, захоплюють, причаровують і назавжди залишаються у пам`яті людей, які там побували.

Барнетт,Френсіс.  Маленький лорд Фаунтлерой [Текст]  / Френсіс Барнетт; ілюстрації Я. Кернер-Вернер. - К.: АВІАЗ, 2013. - 80с.:іл.

         Про незвичайну долю маленького лорда Фаунтлерой із захопленням читали діти кількох поколінь. Сподіваємось, що й вас вона не залишить байдужими.

Черный, Саша.  Стихотворения и рассказы для детей [Текст] / Саша Черный ; сост.М.Ефремов. - К.: ВИЩА ШКОЛА-ХХІ, 2013. - 151с.:ил.

         Детские стихи и рассказы известного российского писателя и поэта прошлого века Саши Черного (Александра Михайловича Гликберга) содержат невероятно интересные истории для детей и о детях.

         Книга для детей младшего и среднего школьного возраста.

Майданович, Т.В. Охоронниця Слова: казки і казкові історії: для старшого дошк. і молод. шк. віку [Текст]/ Тетяна Майданович; іл. І Е. Гереги. - К.: Криниця, 2013. - 280с.:іл.

         Казкові пригоди в цій книжці тісно пов`язані з реальним життям, із щоденними турботами і радощами дітей та дорослих, із їхніми сердечними бажаннями. Казки вчать берегти рідну природу,  шанувати народні звичаї,  рости працьовитими і справедливими. А головне — бути відповідальними за свої слова і вчинки. Їхні герої — діти і дорослі, тварини й різні одушевлені казкові істоти — долають труднощі та небезпеки, бо завжди прагнуть жити за законами добра, любові, краси. Казкові твори доповнює повість “Казкова азбука”, в якій читачі мандрують казковими стежками української мови. Книга “Охоронниця Слова” стане в пригоді всім, хто любить за допомогою казок відкривати світ.

Копецька,О. Мандрівка у книжковий світ [Текст] / О. Копецька. - Кіровоград:Імекс-ЛТД, 2013. - 28с.:іл.

         Ця книжка — не просто казка, а передовсім — цікава мандрівка у книжковий світ. І нічого, якщо ви не любите читати, адже у вас буде надійний “компас” - Книжник, який проведе вас у Книжкову Майстерню. Там ви зустрінетесь з авторами й художниками, які створюють для вас майбутні книги. Також, мандруючи сторінками казки, ви відвідаєте Чарівну Друкарню  й дізнаєтеся секретну інформацію від Уляни Василівни про тонкощі дитячих книг. Вам пощастить побувати в книгарні й бібліотеці, познайомитися з цікавими героями.

Світ книг кличе в мандри! Не гайте часу — хутко читайте.

Виноградов, О. Пригоди маленького мурашки Геші: казки для  дошк. та мол. шкіл. віку [Текст] / Олег Виноградов. - К.: АВІАЗ, 2013. - 56с.:іл.

         Коли мурашка Геша був ще маленьким, одного дня, він вирішив зранку трохи прогулятися та вийшов з мурашника. Які пригоди чекали його   зовні,  дізнаєтесь з цієї книги. А потім мурашка Геша пішов у перший клас мурашиної школи, де вчитель на прізвисько Однокліщовий задав йому та всім іншим дітям дуже непросте завдання: побудувати в мурашнику драбину, довелося побувати йому і в мурашиній академії. Непростою виявилася мандрівка. Повернувшись додому, Геша зрозумів — що завжди треба бути слухняним, щоб добре вчитися і бути розумним.

Іванова, К. Мандрівка Максі-Смугастика [Текст] / Катерина Іванова.; ілюстрації К. Іванова - К.: АВІАЗ, 2013. - 80с.

         У далекій-далекій країні жило собі жабенятко на ім`я Максі. Воно було жовтого кольору, а на лапках у нього були чорні смужки.Цим він відрізнявся від інших жабенят у своєму місті. Ще з дитинства Максі мріяв стати  мандрівником і побачити весь світ. І ось, коли Максі виріс і став майже дорослим жабеням, він вирішив здійснити свою мрію і вирушити у подорож. Що з цього вийшло? Читай пригоди та запам`ятовуй різні цікавинки від Максі-Смугастика, які ти знайдеш наприкінці кожного розділу!

Місяць, Л. І мерзнуть лапки гусячі на шибці [Текст] / Лесь Місяць; худож. Е.А.Главацька. - Львів: Світ, 2013. - 64с. :іл.

Микола Луговик (псевд. Лесь Місяць) — знаний український поет, учасник 26-го Міжнародного бієнале поезії, а також вітчизняних і зарубіжних виставок зорової поезії. Нова книга автора незвичайна — тут є вірші-ребуси (складання з використанням цифр і розділових знаків), вірші- “раки” (читаються однаково від початку і від кінця), смішні оповідки. Читачам буде весело і цікаво.

         Книга для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку.

 

Незвичайні пригоди звичайних дітей [Текст] / уклад. Л.В.Суворова. - К. АРГУМЕНТ, 2013. - 112с.

         Звичайнісінькі хлопчики та дівчатка випадково опинились у чарівних місцях із важливим завданням: допомогти казковим героям здолати злодіїв, розгадати таємниці та віднайти скарби. Хочеш стати учасником  цих подій? Збірка казок допоможе  тобі приєднатися до захоплюючих мандрів і дивовижних пригод.

Загравенко, А.Р. Вкраїна зачекалася на вас : поезії для дітей та юнацтва / А.Р.Загравенко. - Кіровоград: Мавік, 2013. - 420с.

         Обов`язок кожного покоління — народити і виховати гідних нащадків. За радянських часів ідеологічні інститути культивували патріотизм в розумінні вишколення гарматного м`яса на випадок нападу агресора. Про національну гордість заборонено було не тільки писати й говорити, а й думати.

         Анатолій Загравенко новою поетичною книгою утверджує любов до рідної землі, батьків, історії,  мови. Ареал його художніх досліджень не тільки український світ, що надає творам планетарного, уселюдського звучання.

         Патріотичні поеми митця-степовика пропонуються насамперед юному читачеві, який стає на шлях будівничого українського майбуття.

Єрмановська, Г.Е. Загадки історії. Стародавній світ  [Текст] / Г.Е Єрмановська; пер з рос. О.О.Якименко. - К.: Освіта, 2013. - 384с.

         Схоже, людство досягло такого рівня розвитку, коли можна дати відповідь на будь-яке запитання, що хвилювало давніх людей. Те, що раніше не піддавалося  ніякому поясненню і вважалося дивом, сьогодні зрозуміло, навіть школяреві. Але все ж залишилися в історії питання без відповідей. То чи був Усесвітній потоп, чи існувала Атлантида, чи була Троянська війна насправді, чи все це лише міфи? Питання, питання, питання...

         Автор книжки намагається розібратися з цими загадками, прослідкувати за ходом досліджень, що проводилися, проаналізувати письмові свідчення, що дійшли до наших днів.

         А може це й добре,  що в історії залишилися загадки? Адже завжди знайдеться той, хто захоче їх розгадати.

 

Чеченя, К. Мій острів — гітара  [Текст] / Костянтин Чеченя . -К.: Україна, 2015. - 192с.

         “Мій острів — гітара” - так влучно висловився геніальний іспанець Андрес Сеговія.

         Пропоноване видання являє собою авторський погляд на методику гри на гітарі. Основи нотної грамоти, необхідні початкові вправи, методика освоєння основних штрихів і прийомів, табулатура і акорди, основи імпровізації та підбирання акомпанементу, широкий і різноманітний нотний додаток: від одноголосих народних пісень до розгорнутих варіацій, від  Баха до популярних рифів року, а також гімнастику для пальців і корисні поради гітаристам — все це і багато іншого ви знайдете в книгі “Мій острів — гітара”

Підлужна, А. Озирнутися в радості... [Текст]  / Алла Підлужна. - К.: АВІАЗ, 2015. - 136 с.:іл.

         “Озирнутися  в радості...” - це літературна спроба подивитися на прожите життя відомого українського актора, посадовця, громадського діяча, народного артиста України Олександра Биструшкіна. Цікаві автобіографічні подробиці, період роботи на сцені столичного театру країни — театру імені Івана Франка, огляд кіноробіт автора, його творчість у просторі українського радіо, створення аудіо записів творів видатних українських поетів, запис унікального зібрання, першого у національній історії — Аудіоантології української поезії — про все на сторінках книги.

         Розповідь супроводжується вишуканими зразками поезії Олександра Биструшкіна, багатим фотоілюстративним матеріалом.

Лятошинський, Б.М. Симфонія №3 [ноти ] / Борис Лятошинський; упоряд В.Сіренко. - К: Муз. Україна, 2015 . - 328с. - (Бібліотека Шевченківського комітету)

         Видання представляє один із найяскравіших симфонічних творів української музики — Симфонію №3 Бориса Миколайовича Лятошинського. Твір є глибоким відзеркаленням конфліктно-драматичних сторінок епохи 1940 — початку 1950-х років.

         Симфонія №3 була написана у 1951 році й уперше прозвучала на концерті пленуму правління Спілки композиторів України. Згідно зі спогадами сучасників, на прем`єрі твору публіка стоячи аплодувала автору. Попри це твір зазнав критики на ідеологічному грунті й композитор змушений був переробити фінал. Перше виконання другой редакції “виправленої” симфонії відбулося у 1955 році й довгі десятиліття, до розпаду Радянського союзу, твір виконувався саме в цій редакції.

Сніжко, М.  Симоненкові світанки [Текст] /Микола Сніжко. - Черкаси: Інтроліга ТОР, 2015. - 212с.

         У цій книзі спогадами й роздумами про поета Василя Андрійовича Симоненка ділиться його друг і колега журналіст Микола Семенович Сніжко. Видання зацікавить пошановувачів творчості відомого поета й усіх, кому не байдужа його доля.

Шевченко, Т.Г. Повне зібрання творів: у 12-ти т. / Т.Г. Шевченко. - К. - Наукова думка, 2001

 Т.8: Мистецька спадщина: живопис і графіка 1843 — 1847. - 2013. - 583 с. : іл.

Т. 9:  Мистецька спадщина: живопис і графіка 1847 — 1850. - 2013. - 542 с.: іл.

Т.10: Мистецька спадщина : живопис, графіка і скульптура 1851- 1857. - 2014. - 560с.:іл.

Т.11: Мистецька спадщина:  живопис і графіка 1857-1861. - 2014. - 402с.:іл.

Т.12: Літопис життя і творчості Тараса Шевченка (за Петром Журом): документи., покажчики. - 2014. - 542с.

Шевченко,  Т.Г.  Кобзар: вірші та поеми в нових перекладах російською мовою/ Т.Г.Шевченко; упорядкув. і передм. В.Г. Крикуненка. - Чернівці: Букрек, 2014. - 584с.:іл.

         У цьому виданні “Кобзаря” читачам вперше в ХХІ столітті пропонуються нові перекладацькі інтерпретації віршів та поем великого українського поета. Упоряднику за сприяння Бібліотеки української літератури в Москві вдалося зібрати та підготувати до видання нові переклади поезії Т.Г. Шевченка, які з`явилися на рубежі тисячоліть, ознаменувавши таким чином черговий етап пізнання безсмертного поетичного спадку Т.ГШевченка російською перекладацькою школою пострадянського періоду.

Україна Тараса Шевченка [Текст]  / упоряд. Р.В.Маньковська, В. М. Мельниченко; голова ред. ради Л.М.Новохатько; голов. ред. О. П. Реєнт - Харків:Фоліо, 2014. - 573с:іл.

         Тарас Шевченко — головний символ нашої держави, саме тому з`явилася ця книжка, що  підбиває підсумки  увічнення його пам`яті в кожній області України.

         У пропонованій книжці  комплексно розглядається краєзнавчий аспект шевченківської теми у всеукраїнському контексті. До видання увійшло 26 нарисів, підготовлених дослідниками з усіх областей України, кожен з яких висвітлює місця, пов`язані з  життям і творчістю Т. Шевченка, розповідає про людей, з якими спілкувався поет, а також про музеї і пам`ятники Великому Кобзареві. Книга розрахована на широкий загал шанувальників української культури та історії.

Ярош, В. Золотий колос ДАЖБОГА: хліб в українських легендах та віруваннях [Текст] /В. Ярош. - К.: Успіх і кар`єра, 2013. - 112с.:іл.

         Збірка українських легенд та давніх вірувань про основну й найважливішу страву в житті українського народу — хліб, шанобливе ставлення до хліба протягом тисячоліть у всіх нароів світу. В книгу увійшли зібрані та адаптовані для широкого загалу нариси про давні землеробські вірування, аграрні традиції, землеробський календар,  магічні обрядові речі: зерно, сніп, дідух, плуг, а також обрядову їжу: хліб, кутю, коровай, млинці, коржики, тощо. До книги увійшли рецепти давніх обрядових страв: гуслянки, мандриків, соломахи і т.д.

         Представлені матеріали зацікавлять школярів старших класів, студентів, викладачів, широкі кола української громадськості.

 

Оксанен, С. Коли голуби зникли:роман /Софі Оксанен; пер. З фін. Ю.Я.Зуб; худож-оформлювач Д.О. Самойленко. - Харків: Фоліо, 2015. - 378с. - (Карта світу)

         Софі Оксанен (нар. 1977р) — фінська письменниця з естонським корінням, тому не дивно, що й твори, присвячені історії Естонії.

         “Коли голуби зникли” - третій роман письменниці про Естонію, яка пережила  у 40-х роках ХХ століття подвійну окупацію — СРСР, нацистської Німеччини і знову СРСР, - а також війну. У центрі оповіді — історія красуні Юдит та її чоловіка Едгара. Пристосовючись до кожної наступної влади, ставши зрадником і карателем, Едгар служив тим режимам, які знищували  естонський народ. Щоб приховати свою співпрацю з фашистами, він підробив уже при Совєтах документи на чуже ім`я. Але навіть двадцять років по тому , в 60-ті роки, страх — його вічний супутник.

Оксанен, С.  Очищення : роман /С. Осканен; пер Ю. В. Максимейко; худож.-оформлювач Д.О.Самойленко. - Харків: Фоліо, 2015. - 317 с. - (Карта світу)

         С.Оксанен — одна з найпопулярніших письменниць Фінляндії, а її твори нагороджені багатьма престижними літератрними преміями. Роман “Очищення” було опубліковано у 2008 році й перекладено понад двадцятьма мовами.

         Естонія другої половини ХХ століття. Через світосприйняття простої естонської селянки показано жахіття репресивної системи. Оксанен із  жіночою достовірність вдалося змалювати  почуття людини, яка перестає бути хазяїном свого життя, зазнає насилля, переслідування, гноблення. І єдине, що залишається їй за цих обставин, аби не втратити розум, - це замкнутися в собі, й у такий спосіб порятуватися від агресії та приниження.

Уельбек, М. Карта і територія : роман / М. Уельбек; пер з фр. Л.Г.Кононовича; худож.-оформлювач Д.О. Самойленко. - Харків: Фоліо, 2013. - 347с. - (Карта світу)

         Мішель Уельбек — один з найбільш непередбачуваних авторів сучасної французської прози. Його тексти інтригують, приваблюють і відштовхують водночас; вони завжди “на вістрі”. “Карта і територія” (2010) — роман, за який письменник  уперше вдостоївся Гонкурівської премії — найпрестижнішої з літературних премій Франції.

         Чи випадало вам будь-коли читати книжку, на сторінках якої автор... убиває себе? Перед вами — саме такий випадок. Здавалося б, у сучасній Європі ліберальні цінності запанували наскільки всеохопно, що ніхто й ніщо вже не поставить їх під сумнів. Однак це вдалося Уельбекові. Митець і суспільство, покликання і гроші, самотність як свідомий вибір, самогубство як боягузтво — про все це говорить письменник у своєму романі. Говорить сміливо і чесно.

 

Хвильовий, М. Санаторна зона: оповідання, новели, повісті, памфлет/

М. Хвильовий; передм. та прим. М.Г.Жулинського; худож.-оформлювач І.В.Осіпов. - Харків: Фоліо, 2013. - 382с. - (Укр. літ.)

         У збірку видатного майстра  українського слова Миколи Хвильового (1893-1933), якого ще за життя називали  революційним романтиком, “міцно зв`язаним з кращими традиціями української літератури” (М.Рильський), увійшло декілька оповідань та новел (“Я (Романтика), “Кіт у чоботях” та ін.),  повісті “Санаторна зона”, “Сентиментальна історія”, “Іван Іванович”, памфлет “Україна чи Малоросія”, та незакінчений роман “Вальдшнепи”

         Передчуття страшних сталінських репресій (недарма герой  Хвильового бачить бюст “чорного папи комуни”, на фоні заграви) та страждання поневоленого народу України в часи голодомору  1932-1933 рр. підштовхнули  письменника до відчайдушного протесту — він пішов із життя, як один з його улюблених героїв, який своєю смертю спробував закликати революцію до милосердя.

Тютюнник, Г.М. Вир : роман /Г.М.Тютюнник; передм. Т.М. Панасенка. - Харків: Будинок друку, 2013. - 543с.

         Григорій Михайлович Тютюнник (1920 — 1961) — відомий український письменник, автор оповідань, віршів, повістей. Роман “Вир”  - вершина його творчості, за цей твір письменник отримав  Державну премію України ім. Т.Г.Шевченка.

         ... Герої роману мещканці села Троянівка — це і непокірний та розбишакуватий Тимко, і чиста в своєму коханні Орися, і красуня Юля, і хазяйновитий дід Йонка — мають своє уявлення про добро і зло... Коли починається Вітчизняна війна, кожен з них поводиться по-своєму, бо кожен має свою правду — хтось безперечно стає на бік радянської влади, хтось починає співпрацювати з німцями, а хтось не може зрозуміти, що робити далі...

Антонич, Б.-І. На другому березі  [Текст]   /Б.-І. Антонич; передм. Т.М. Панасенка; худож.-оформювач Є.В. Вдовиченко. - Харків: Фоліо, 2013. - 283с. - (Укр.літ)

         Скільки ж їх було — молодих і талановитих, поетів, яким би ще жити й творити, писати вірші на радість людям, але яких Бог забрав до себе рано, дуже рано. Отак і Богдан-Ігор Антонич (1907-1936)... Дві цифри і рисочка між ними — це життя, сповнене надії і поезії, але ж таке коротке. Він багато не встиг, не написав того, що збирався написати, його ім`я після смерті було забуте на довгі роки. І все ж таки  справжня Поезія, незважаючи на будь-які перепони, знайде шлях до читача.

         До книжки увійшли фрагменти із незакінченого роману “На другому березі”, а також значна частина поетичного доробку Богдана-Ігоря Антонича.

 

Данте, Аліг`єрі.  Божественна комедія  [Текст] / Аліг`єрі  Данте; пер з італ. Є.А.Дроб`язко; передмова О.Б.Алексєєнко. - К.: Укрвидавполіграфія, 2013. - 608с.

         Серед пам`яток світової літератури геніальна “Божественна комедія” Данте  Аліг`єрі (1265-1321) посідає одне з чільних місць. У своєму найграндіознішому витворі в символічно-алегоричній формі поет зобразив драматичну долю людської душі: її “загибель” у пеклі, “переродження” в чистилищі, тріумф у раю. Поема Данте є найзначнішим явищем Високого середньовіччя і певною мірою передвістям культури Відродження.

 

Бернгард, Т.  Холоднеча: роман; Старі майстри: комедія / Т. Бернгард; передм. та комент. Т.І. Гавриліва. - Харків:Фоліо, 2013. - 474с. - (Бібліотека світової літератури)

         Поліція вилучила його книжки, міністри оголосили його душевно хворим, критики пророкували його творам швидке забуття... Томас Бернгард  (1931 — 1989) — “голос правди” австрійського суспільства другої половини ХХ століття. Він дозволяв собі говорити все, що думав, і так, як вважав за потрібне.

         “Холоднеча” (1963), перший роман, відразу приніс письменникові визнання. Це багатопланова розповідь про людські страджання, про достоїнство особистості, про тяжке існування людини у просторі, де панує холод самотності та відчуженості.

         Прозова комедія “Старі майстри” (1985) “розважає” читача дошкульною критикою держави, її інституцій, а також доскіпливим перечитуванням канону, на якому побудовано західну культурно- освітню традицію. Мова Бернгарда близька до му

Перекладач
ПДГ
Наші Проекти


Категорії розділу
Події [497]
Конкурси [5]
ЗМІ про нас [1]
Календар
«  Липень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Погода
Рейтинг новин
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright РЦБС г. Попасная © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz